Publiczne Przedszkole w Rozdrażewie

Galeria

09.11.2018 - 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Ilość zdjęć: 10

Przedszkolną uroczystość z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę dzieci rozpoczęły od przypomnienia symboli narodowych. W postać Polski wcieliła się p. Martyna. Przedszkolaki wykonały łańcuch biało-czerwony, którym oplotły ( spętały) postać Polski. Następnie nauczycielki przedstawiły historię wyzwolenia naszego kraju spod zaborów. W euforii radości dzieci zerwały łańcuch - odtańczyły poloneza i klepanego oraz taniec ze wstążkami.Kolejną niespodzianką była podróż po naszej pięknej Ojczyźnie. Dzieci zwiedziły Kraków, Taty, Warszawę oraz Bałtyk. W każdym z tych miejsc czekały na nich przygody pełne tańca i ciekawostek związanych z tymi miejscami. Punktualnie o godzinie 11.11 dzieci odśpiewały 4 – zwrotkowy hymn państwowy. Na zakończenie uroczystości dumnie trzymając flagę otrzymaną od Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy – pozowały do zdjęć.

pokaż więcej »

29.10.2018 - SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z POLICJANTEM

Ilość zdjęć: 7

Spotkanie edukacyjne z udziałem funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji z Krotoszyna dotyczyło poznania pracy policjanta oraz zasad zachowania na drodze. Przedszkolaki dowiedziały się też jak zachować się w rożnych sytuacjach życiowych np. spotkania z nieznajomymi osobami,zachowaniem w domu podczas nieobecności dorosłych oraz w kontaktach ze zwierzętami. Na zakończenie miały możliwość popisania się zdobytą wiedzą - rozwiązując zagadki.

pokaż więcej »

16.10.2018 - przedstawienie pt. ,,To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo"

Ilość zdjęć: 5

Aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki ,,Maska" odwiedzili nasze przedszkole. Celem spektaklu było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania się w domu, na drodze i w wolnym czasie. Uczył jak należy się zachować w niecodziennych sytuacjach. Podkreślał znaczenie asertywności wobec nieznajomych osób oraz ostrożności.

pokaż więcej »