Publiczne Przedszkole w Rozdrażewie

Nasze Sukcesy

01 czerwca 2018 19:44 | Nasze Sukcesy

Wojewódzki konkurs plastyczny pt. "Obrazek z wielkopolskiej wsi"

31 maja 2018 r. w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. "Obrazek z wielkopolskiej wsi" zorganizowanego przez Wielkopolski Oddział Regionalny ARiMR, a objętego honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Spotkanie otworzył i serdecznie przywitał zgromadzonych laureatów wraz z rodzicami i opiekunami Krzysztof Adamkiewicz - dyrektor Wielkopolskiego OR ARiMR oraz Elżbieta Leszczyńska - Wielkopolski Kurator Oświaty.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci uczęszczających do szkół i przedszkoli. Na uwagę zasługuje fakt, że przy tegorocznej edycji konkursu do ARIMR w Poznaniu wpłynęło ponad 1000 prac plastycznych z całego województwa wielkopolskiego. Z tak wielu nadesłanych prac kapituła konkursu wyłoniła czternastu laureatów nagród głównych i wyróżnień w trzech kategoriach obejmujących przedszkolaki w wieku 4-6 lat, uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VI.

I miejsce w kategorii przedszkolaków zdobyła Weronika Karwik. W nagrodę otrzymała 20calowy rower firmy Romet oraz zestaw słodyczy. W tej samej kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała Natalia Karwik, która również otrzymała zestaw słodyczy oraz torbę z grą i artykułami plastycznymi. 

Po rozdaniu nagród organizatorzy podziękowali wszystkim dzieciom, które wykazały się zdolnościami manualnymi i wyobraźnią tworząc małe dzieła sztuki w różnorodnych technikach. Słowa podziękowania zostały skierowane także do rodziców i nauczycieli za wsparcie okazywane w pracy artystycznej wychowanków.
Na zakończenie zgromadzeni goście zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia oraz na skromny poczęstunek przygotowany przez pracowników ARiMR.

Przeczytano: 373 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: